Στα Γλυκά Νερά το τρένο σφύριξε... 3 φορές!

Με την κατοχή της μπάλας να είναι τουλάχιστον στο 60-40 υπέρ της ομάδας μας στο Α΄ ημίχρονο και με το γκολ του Κριλή στο 25 (0-1)΄, ο Άρης Βούλας ήλεγχε το παιχνίδι καθ όλη τη διάρκεια του ημιχρόνου. Μόνο δυο φάσεις είχαν τα Γλυκά Νερά και ένα σουτ στο εξωτερικό μέρος του δοκαριού. Στο Β΄ημίχρονο όμως μπήκαν δυνατά για να ισοφαρίσουν, αλλά οι παίκτες του Άρη χρειάστηκαν μόνο 3΄ για να σταματήσουν τα όνειρα των γηπεδούχων. Στο 57΄ο Κριλής κάνει την ασίστ στον Κούστα και τον βγάζει τετ α τετ, όπου με ένα ωραίο πλασέ διαμορφώνει το 0-2. Μετά απο 3΄ο Άρης κέρδισε φάουλ έξω απο την περιοχή, μετατράποντας το, σε ένα πολύ ωραίο γκολ ο Χρήστου στέλνοντας τη μπάλα στο παραθυράκι, μεγαλώνοντας ταυτόχρονα τον δείκτη του σκορ σε 0-3.