Β΄φάση κυπέλλου Ελλάδας και...

Περιμένοντας την απόφαση της ΕΠΟ και τυπικά για να περάσουμε στη Β΄φάση του κυπέλλου Ελλάδας, ας γνωρίσουμε το νέο αντίπαλο μας:

Ο Παπαχαραλάμπειος Αθλητικός Σύλλογος Ναυπακτιακός Αστέρας είναι ποδοσφαιρικός σύλλογος της Ναυπάκτου με επίσημο έτος ίδρυσης το 1958. Προέκυψε από τη συγχώνευση των ομάδων «Ναυπακτιακού» και «Αστέρα Ναυπάκτου».
Το 2011 συγχωνεύτηκε με την αρχάρια ομάδα Ακαδημία Ναυπάκτου. Από την αγωνιστική περίοδο 2018-19 αγωνίζεται στην Γ’ Εθνική κατηγορία.
Στην Α΄φάση είχε πάλι αγωνιστεί εκτός έδρας και είχε νικήσει τον ΑΟ Κατασταρίου με 0-4.
Στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους ο Καραλής ήταν αυτός που έδωσε το προβάδισμα στον Ναυπακτιακό Αστέρα.
Με την έναρξη του δευτέρου ημίχρονου οι φιλοξενούμενοι διπλασίασαν το σκορ με τον Γεωργουσόπουλο. Στο 49’ από αυτογκόλ του Παππά ήρθε το 3-0 για τον Ναυπακτιακό Αστέρα, ενώ στο 89’ ο Πανταζής διαμόρφωσε το τελικό 4-0 για την ομάδα του προπονητή Γιάννη Νταλακούρα.